Domowe lody owocoweLato się kończy, więc to ostatni moment na domowe lody owocowe. Ja ostatnio na pobliskim ryneczku trafiłem jeszcze na wiśnie, więc może i wam uda się spotkać jeszcze jakąś późną odmianę. Zajadajcie lody i delektujcie się ostatnimi dniami pięknej, słonecznej pogody.

Domowe lody owocowe
  • Wiśnie (wydrylowane) lub truskawki 1kg 
  • Śmietana 18% 400ml 
  • Cukier puder 150g 
  • 4 jajka (oddzielić białka od żółtek)
Owoce, śmietanę oraz 100g cukru pudru wymieszać, doprowadzić do wrzenia i gotować przez ok. 5 min, mieszając od czasu do czasu. Zblendować oraz odcedzić przez bardzo drobne sitko. Odrobinę przecedzonego soku dodać do żółtek, wymieszać i wlać z powrotem. Gotować przez kolejne 5 min, aż sok zgęstnieje odrobinę, przecedzić jeszcze raz przez sitko i odstawić do wystudzenia. 
Białka ubić na sztywną pianę, dodając małymi porcjami cukier puder. Do wystudzonego soku dodać 1/3 cześć ubitej piany i dobrze wymieszać, resztę ubitego białka dodać w dwóch kolejnych porcjach i również dobrze wymieszać po każdym dodaniu piany. Całość przelać do plastikowego lub metalowego pojemnika, zakryć folią i włożyć na ok. 8 godzin do zamrażarki. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz